БІЛОРУСЬ: ФІГУРАНТАМ СПРАВИ ПРО ДЕРЖАВНИЙ ПЕРЕВОРОТ ЗАГРОЖУЄ ДО 12 РОКІВ В’ЯЗНИЦІ – КДБ

Начальник слідчого відділу КДБ Білорусі Канстантин Бичак розповів в інтерв’ю телеканалу ОНТ, що у так званій справі про підготовку до державного перевороту порушено кримінальну справу за статтею 357 Кримінального кодексу Білорусі

 

За словами Бичака, згадана стаття використовується вперше в історії Білорусі – “Змова або інші дії, спрямовані на захоплення державної влади”. Санкція, передбачена нею, – це позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.

Представник КДБ заявив, що підготовка до так званого перевороту тривала більше шести місяців.

Костянтин Бичак назвав затриманого Юрасю Зянковича пов’язаним зі спецслужбами США. За словами Бичака, Зянкович “розшукував, вербував та підкуповував військових та правоохоронців у Білорусі, які були готові за плату взяти участь у поваленні уряду”. Нібито було 2 випадки грошових переказів.

Нагадаємо,17 квітня Лукашенко оголосив про затримання групи осіб, які нібито планували вбити його та його дітей, і прив’язав її до американської розвідки. Йдеться про затриманого в Москві політолога та політтехнолога Олександра Фядуту та американського адвоката білоруського походження Юрія Зянковича, а також затриманого в Шклові голову Партії БНФ Гриигора Кастусьова.

Федеральна служба безпеки Росії опублікувала заяву, в якій зазначила, що допомогла запобігти військовому перевороту в Білорусі. Це було нібито заплановано на 9 травня, хоча цього року парад на національне свято День Перемоги не планується.

У російському міністерстві також повідомили, що замах на Лукашенко та його дітей готується за участю білоруських та українських націоналістів та в консультації зі США та Польщею.

Джерело: intvua.com

5

Автор публікації

Офлайн 4 місяці

Редактор

72,4
Коментарі: 0Публікації: 2115Реєстрація: 08-02-2020
Авторизація
*
*
або використайте соціальну мережу:
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
Translate site »