Протести в Білорусі: силовики затримали в суботу близько 200 людей

Білоруські силовики 27 березня затримали на акціях протесту в країні близько 200 людей. Як повідомив правозахисний центр «Весна», який постійно оновлює свої дані, йдеться про щонайменше 194 затриманих.

Хоча МВС Білорусі раніше в суботу повідомляло про понад сотню затриманих – «за порушення громадського порядку». У відомстві втім заявили, що по країні «не зафіксовано жодного несанкціонованого масового заходу».

Правозахисники кажуть, що більшість затримань відбулися у столиці Мінську, в руки силовиків потрапили і п’ятеро журналістів – до вечора їх відпустили.

Організатори протесту планували акції протесту в центрі Мінська, але через значну присутність силовиків і оточення вулиць закликали прихильників збиратися у дворах і прилеглих вулицях біля площі Якуба Коласа.

На фото і відео з центру Мінська упродовж дня було видно військові машини, поліцейські фургони і перекриті вулиці. За повідомленнями, силовики затримували людей у випадковому порядку і вели у автозаки. Також були помічені проурядові демонстранти, які розмахують прапорами з автомобілів.

Провести у суботу першу цьогоріч масову акцію протесту проти режиму Олександра Лукашенка закликали раніше опозиційно налаштовані телеграм-канали. Акція мала бути приурочена до Дня Волі, який відзначався 25 березня. У сам цей день масова акція не планувалася, але влада все одно затримала майже 250 людей, зокрема за демонстрацію національної біло-червоно-білої символіки.

Джерело: radiosvoboda.org

0

Автор публікації

Офлайн 1 місяць

Редактор

72,4
Коментарі: 0Публікації: 2115Реєстрація: 08-02-2020
Авторизація
*
*
або використайте соціальну мережу:
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
Translate site »